2007-06-16 00:02
 Oceń wpis
   


Niestety w opinii "jury" projekt Edu nie zasłużył na finałową szóstkę. O finał walczyło około 150 półfinalistów.

Chciałbym pogratulować finalistom, ale nie mogę tego zrobić z uwagi, że top-projekty wcale nie są "Imagine" i nawet nie zdumiewają kodem (nota bene 2 z nich generują błędy). Wygrało więc lansowanie się na forum, sędziowanie bez oficjalnej punktacji, grafika z Paint'a i Web 1.0. W przyszłym roku nie będę brał udziału! I nawet nie mówię o tym, że "Edu" nie przeszło, lecz to, że w finale zobaczymy tak żałosny poziom.

Przyszły Milioner

P.S. Wkrótce szczegóły o dalszych losach projektu i beta wersji.
Tagi: imagine cup, konkurs


2007-05-23 00:41
 Oceń wpis
   


Po prawie miesięcznej przerwie, wracam by przedstawić pierwsze fakty dotyczące projektu "Edu"!

1. Edu to część nazwy projektu (produktu, można już nawet rzec). Jednak z uwagi na to, że aktualnie jest oceniany przez jury konkursu Imagine Cup, nie mogę zdradzić pełnej nazwy jak i adresu.
2. Edu jest grą multiplayer z graficznym i interaktywnym światem gry online, działającą w dowolnej przeglądarce internetowej!
3. Edu zostało napisane z wykorzystaniem m.in. technologii/produktów: AJAX, ASP.NET 2.0, SQL Server 2005, Windows Server 2003.
3a. Edu w wersji 2.0 nie będzie korzystać z tych technologii :)
4. Edu jest produktem darmowym jak i posiada rozbudowany model komercyjny .
5. Edu jest tłumaczone/przetłumaczone na języki: Angielski, Polski, Niemiecki, Rosyjski, Ukraiński.
6. Edu zostało stworzone przez 3 osoby, w tym autora tego bloga ;)
7. Edu jest skalowalne pod każdym względem.
8. W konkursie, Edu zostało oddane kilkanaście sekund przed czasem ;)
9. Niezależnie od wyniku konkursu, Edu zostanie wdrożony!

Przyszły Milioner

P.S. Na miniaturze widać fragment świata Edu.
P.S.2. Wkrótce więcej informacji jak i wieści o realizacji pozostałych projektów.
Tagi: konkurs, edu


2007-04-22 15:20
 Oceń wpis
   


Edu nabiera tempa - zostało już tylko 26 dni do zakończenia projektu. Praca nawet po kilkanaście godzin dziennie, mam nadzieje, że przyniesie efekt i sukces. Co jeszcze w planach?

18 maja mija termin oddania projektu Edu w konkursie Imagine Cup. To aktualnie zadanie numer jeden na dziś i najbliższe tygodnie. Następnie zacznie się okres promowania projektu: strona www, zwiastuny, rejestracja użytkowników. Będzie czas na przygotowania biznes planów i zainteresowania projektem aniołów biznesu, inwestorów, itd. A zarazem rozpocznie się okres przygotowania wersji 2.0.

Co dzieje się więc z innymi projektami? Mam nadzieję, że po pierwszym etapie "Edu" będzie czas na zabranie się za "Ur..." i projekt "1000" o którym wspominałem.

Poza tym mocno myślę nad platformą b2b/b2c dla pewnej branży, dość konkurencyjnej. Dostarczając wysokiej jakości treści liczę na spore grono użytkowników po obu stronach platformy. Oczywiście model free+pay. Branże i jej zagadnienia znam całkiem dobrze więc jest to duży plus dla powodzenia tego projektu.

Wiele moich projektów opiera się na usługach WEB. Sam niestety nie jestem w stanie realizować wszystkich projektów. Wydaje mi się, że trzeba się zastanowić nad firmą z kilkoma osobami technicznymi, które pociągną projekty od tej strony. Wydaje mi się, że jest to temat na jesień.

Przyszły Milioner

Tagi: internet, ecommerce, pomysł na biznes, konkurs, web, b2b, b2c


2007-04-06 23:58
 Oceń wpis
   


Niestety nie udało się wygrać 10 tys. stypendium. Podejrzewam, że organizatorzy wybierali w pierwszej kolejności "mózgowców". Czy to dobra droga?!

Zastanawia mnie jaki zysk ma organizator (Fundacja TPSA), inwestując w "mózgowca". Inwestując pewną kwotę w osobę techniczną, wydaje mi się, że celem jest związanie go z organizatorem. Z moich obserwacji wynika, że "mózgowcy" zazwyczaj są osobami mało elastycznymi i kreatywnymi nie mówiąc o braku biznesowego zacięcia, więc raczej rozkręcenie własnych rzeczy nie wchodzi w grę. A 10 tys. stypendium ledwo co na waciki starczy. W przyszłości taki programista będzie posłusznie klepał linijki kodu jako szeregowy koder. Kłóci się to z ideą konkursu, by "prawdziwe talenty" zostały w kraju. Po pewnym czasie taki ktoś i tak ucieknie do poważniejszej (zagranicznej) firmy. Zysk dla gospodarki krajowej żaden...

Co więc można zyskać inwestując w dwustu kreatywnych? Jest szansa (matematycznie rzecz biorąc), że te 10 tys. PLN dla każdego z nich pozwoli rozkręcić 200 startup'ów. Wśród nich mogą się znaleźć prawdziwe perełki, które rozkręcą fajne biznesy. A z fajnych biznesów rodzą się fajne produkty i usługi, a jeżeli są fajne to firma się rozrasta i zapotrzebowanie na pracowników też wzrasta... Duże uproszczenie ale ta opcja bardziej za mną przemawia :)

Wesołych Świąt,
Przyszły Milioner
Tagi: konkurs, polskie talnety, mózgowcy


2007-04-01 22:29
 Oceń wpis
   


Projekt "Edu" został zakwalifikowany do półfinałowej rundy konkursu Imagine Cup 2007 w kategorii Web Development!

Taka informacja czekała na mnie po powrocie z tygodniowej delegacji :) "Edu" znalazł się w półfinałowej trzydziestce, wśród projektów nadesłanych z całego świata. Za parę godzin będą znane szczegóły i wymagania dot. następnej rundy. Jednakże, jak wcześniej informowałem, prace nad uruchomieniem pierwszej wersji trwają.

Jeśli uda nam się wyrobić z terminem (możliwości ASP.NET trochę nas ograniczają) są duże szanse na awans do finałowej 6-ki i wyjazd na finałowe rozgrywki do Korei. Dlaczego szanse są duże? Opiszę to następnym razem.

Zapewne zastanawiacie się też co to jest "Edu"... Jeszcze jakiś czas będę musiał potrzymać Was w niepewności :)

Przyszły Milioner

P.S. "Ur..." - jeszcze chwilę czeka.
P.S.2 "Polskie Talenty" - być może jutro będą wyniki.
Tagi: imagine cup, konkurs


2007-03-20 21:40
 Oceń wpis
   


To nie prawda, że się poddałem :) Walczę pełną parą. Dziś raport co się działo przez ostatnie kilkanaście dni.

"Edu" -
to na nim koncentrowały się prawie wszystkie siły. Walka z konkursowym deadline zakończyła się kilka godzin przed czasem - z pomocą przyszła różnica stref czasowych. Aktualnie w konkursowej kategorii Web Development naliczyłem około 200 drużyn. Do końca tego miesiąca zostanie wyłonionych 30 półfinalistów, którzy będą walczyć o finał w Korei (6 drużyn, początek sierpnia).

Projekt się rozwija. Na schemacie widzicie podstawowy, ogólny schemat - nic innowacyjnego. O innowacyjności tego pomysłu będzie świadczyć jednak coś innego. To jakby nowa idea sieci web, jak pierwszy blog, jak pierwsze forum, pierwsze YouTube, itd. Patrze na to optymistycznie, duże pole do wykorzystania. W sumie mógłbym Wam zdradzić już teraz szczegóły, ale poczekam jeszcze parę tygodni - muszę mięć wystarczają przewagę nad potencjalnymi "kopierami pomysłów". Wtedy też uruchomię stronę ze zwiastunem i zapisami na beta testy aplikacji.

"Ur..." aktualnie zepchnięty przez "Edu", w ciągu 2 tygodni chcę do niego wrócić.

"Polskie Talenty" - ciągle czekam na wyniki konkursu. Przypomnę, stypendium przeznaczę na serwer pod "Edu" i inne projekty.

Przyszły Milioner
Tagi: pomysł na biznes, konkurs


2007-02-05 00:15
 Oceń wpis
   
Po zakończonej sesji, jest w końcu czas zająć się własnymi projektami. Mimo, że początek tygodnia spędzę na delegacji, wszystko i tak toczy się do przodu...

Projekt "Ur..."  -
(re)produkcja reklamówki dobiega końca. Bazuje ona na materiale producenta, który dostosowuję do polskich realiów. Dodatkowo, będzie bardziej klimatyczna, zabawna i "wirusowa". Premiera już tuż tuż :)

Konkurs Imagine Cup -
koniec rundy pierwszej przesunięty przez organizatorów o 15 dni. Mimo, że do wyników jeszcze dalej, już ruszamy z pracami nad rundą drugą. Więcej informacji o tym projekcie, wraz z końcem rundy pierwszej.

Blog "Pierwszy Milion" -
2 oczka w górę... Dziękuję.

Przyszły Milioner
Tagi: blog, pomysł na biznes, studia, konkurs


2007-01-31 00:20
 Oceń wpis
   
Dziś kilka szybkich informacji bieżących...

Konkurs Polskie Talenty -
po ciężkich bojach z "papierologią" zgłoszenie zostało wysłane. W momencie generowania zgłoszenia, został mi przydzielony numer w okolicach piątej setki. Czyli prawdopodobieństwo przyznania stypendium wynosi gdzieś koło 40%. Jeśli wszystko się powiedzie 10000 zł (minus podatek) przeznaczę m.in. na serwer. Proszę o propozycje sprzętowe w zakresie 5-7 tys. :)

Sesja -
do ostatniego egzaminu (Oracle) tego semestru jeszcze 4 dni. Po nim przyspieszam z "U..." i Imagine Cup. BTW, znalazłem informacje o Innovation Accelerator - wydaje się interesujące.

Blog "Pierwszy Milion" - wdarł się na 10 miejsce najpoczytniejszych blogów serwisu money.pl. Dzięki!

Przyszły Milioner

Tagi: blog, studia, konkursO mnie
 
Czy w Polsce XXI wieku można zostać milionerem zaczynając od zera? Postanowiłem sprawdzić to na własnej skórze... Kontakt: przyszly.milioner (a) gmail.comNajnowsze komentarze
 
2014-01-06 19:37
najlepszeprezenty.com.pl do wpisu:
Dzień 770 - www.urinelle.pl
:)
 
2013-12-25 22:08
Powiększanie penisa do wpisu:
Dzień 797 - dobry tydzień
No warto by było poczytać nowe ciekawe wpisy...
 
2013-12-23 13:24
rtvagd do wpisu:
Dzień 235-241 - jak coś to pisz...
pozdrowienia :)
 
2013-12-22 00:46
wokol.dziecka do wpisu:
Dzień 0 - Postanowiłem zostać milionerem :)
:)
 
2013-08-11 10:23
banki_ do wpisu:
Dzień 770 - www.urinelle.pl
Każdy biznes może wypalić, liczy się niszowe podejście do biznesu. Przykładowo, stałem się[...]


Kategorie Bloga


Moje linkiArchiwum Bloga