2007-02-21 00:06
 Oceń wpis
   
Minął miesiąc od kiedy postanowiłem zostać milionerem. Dziś podsumowanie realizacji aktualnych projektów oraz plany i priorytety na przyszłość.

Projekty (najważniejsze):

1. "Ur..."
- handel, sprzedaż na wyłączność w Polsce produktu przeznaczonego dla kobiet. Sporo pracy. W momencie przyjęcia się produktu na rynku zapewni środki finansowe do realizacji następnych pomysłów.
2. "Edu" - Internet, projekt tworzony na potrzeby konkursu Imagine Cup 2007. Programistycznie to największe wyzwanie. Jednakże największy potencjał chyba ze wszystkich projektów! Wdrożenie niezależnie od wyników konkursu.
3. "Z" - Internet, usługa via web 2.0. Prosty w swojej prostocie. Nie znalazłem jeszcze nic podobnego, więc planuję wejście od razu z wersją anglojęzyczną. Zysk z usług.
4. "Co" - Internet, "typowy" web 2.0. Darmowy. Jeśli się przyjmie - gorący kanał dla reklamodawców.
5. "1000" - Internet, projekt o którym także jeszcze nic nie mówiłem. Projekt na tzw. szybki strzał. Albo hit albo kit. Jak się sprężyć do zrobienia w kilkadziesiąt godzin.
6. "Plan" - Internet, także o nim nie pisałem mimo, że w głowie od paru lat. Typowa usługa b2b. Wymaga dużo czasu i dużo pracy - najpierw programistycznej. Przeznaczony tylko na rynek polski.

Konkursy:

1. Polskie Talenty
- konkurs stypendialny - 200 x 10 tys zł.
2. Imagine Cup 2007 - (patrz projekt "Edu"). Nagrody: 8k$, 4k$, 3k$. Finał lipiec-sierpień w Korei.

Tak oto się przedstawia lista aktualnych projektów i pomysłów, które mają przynieść upragniony milion. Oto mini-harmonogram:

1. "Ur..." - aktualnie wdrażany. Planowana premiera jeszcze w lutym.
2. Polskie Talenty - czekam na wyniki (marzec).
3. "Edu" / Imagine Cup 2007 - prace trwają. Wersja Beta w ciągu kilku miesięcy.

Reszta czeka w kolejce a znając życie zapewne pojawią się nowe, rewelacyjne pomysły.

Przyszły Milioner
Tagi: blog, handel, internet, web 2.0, ecommerce, pomysł na biznes


2007-02-19 21:52
 Oceń wpis
   
Dziś trochę luźniej. Postanowiłem, wziąć dzień urlopu od "Ur..." co miało przynieść świeże spojrzenie na projekt, a zaowocowało m.in. nowym pomysłem w stylu web 2.0 i paroma linkami.

"Z..."

Żałuję, że nie mogę za dużo powiedzieć, na razie nazwę go "Z...". Wydaje mi się on dość innowacyjny. Oto kilka cech: dostarcza pewną usługę (użyteczność) użytkownikom, usługa może zostać uruchomiona w modelu prywatnym i publicznym (otwartym dla wszystkich), serwis czerpie profity z każdej uruchomionej usługi i nie tylko. Więcej nie mogę zdradzić. Po uruchomieniu/zakończeniu aktualnych projektów, to jeden z pierwszych za, które chciał bym się zabrać. Czuję w nim wielki potencjał :)

Surfujemy

Ostatnio odnalazłem trochę adresów związanych z tym blogiem.

1. Blogi jak Pierwszy Milion:

http://12groszy.bblog.pl/
http://pierwszymilion.blogbank.pl/

Oto pozytywny efekt prowadzenia tego bloga, czuję się trochę jak Kolumb ;)

2. Blogowali o Pierwszym Milionie:

W LogicBlogu o tym jak "Milionerem każdy zostać może":
http://logiclab.pl/blog/2007/01/31/milionerem-zostac-kazdy-moze/

Michał Środek w swoim devBlogu wspomina o Pierwszym Milionie:
http://srodek.info/blog/15/Pierwszy-milion-czyli-jak-zostac-milionerem

Łukasz Łata komentuje wpis o CV:
http://lookee.bblog.pl/wpis,no;wlasnie;dlaczego;cv;laduja;w;koszu,1684.html

No i na koniec miejsce gdzie Pierwszy Milion został "wykopany" 55 razy:
http://www.wykop.pl/link/10498/pierwszy-milion-czyli-jak-zostac-milionerem.html

Pozdrawiam,
Przyszły Milioner

P.S. Liczba pomysłów rośnie, szczególnie tych związanych z Internetem. Może po prostu sprzedam, któryś za milion ;) A na serio to muszę aktualnie, rozplanować harmonogram prac nad nimi i ustalić priorytety. Coś mi się marzy firma developerska, tylko trzeba dobrych programistów ściągnąć ;) Ale chyba wybiegam mocno w przyszłość...
Tagi: blog, internet, www, bblog, web 2.0, pomysł na biznes


2007-02-19 00:07
 Oceń wpis
   
Witryna "Ur..." gotowa. Ostatnie testy skryptów. Niby wszystko OK, ale wydaje mi się, że to jeszcze nie to... brakuje jeszcze tego czegoś!

Ten post na koniec tygodnia miał obwieszczać start projektu. Niestety muszę przełożyć uruchomienie witryny "Ur...". Wydaje się, że nie obejdzie się bez przebudowy designu strony i dopieszczenia tekstów. Coś po drodze nie wyszło i straciłem czas... Ale co tam, za parę dni może świat ujrzy to co chciałem, żeby ujrzał :)

Trzeba się sprężyć. Deadline konkursu IC, również zbliża się wielkimi krokami a i parę nowych pomysłów w stylu web 2.0 się pojawiło w głowie.

Przyszły Milioner

P.S. Mam nadzieję, że cierpliwie będziecie obserwować rozwój wszystkich projektów.
P.S.2. Dzięki Wam, blog awansował znów w górę i wskoczył na 5 miejsce Biznes Blogów.
P.S.3. Trafiłem ostatnio na blog kolegi 12groszy, który zainspirowany... tym blogiem, postanowił również walczyć o milion. Jak widać, są ludzie, którzy mają power do działania. Powodzenia!
Tagi: blog, www, pomysł na biznes, deadline


2007-02-05 00:15
 Oceń wpis
   
Po zakończonej sesji, jest w końcu czas zająć się własnymi projektami. Mimo, że początek tygodnia spędzę na delegacji, wszystko i tak toczy się do przodu...

Projekt "Ur..."  -
(re)produkcja reklamówki dobiega końca. Bazuje ona na materiale producenta, który dostosowuję do polskich realiów. Dodatkowo, będzie bardziej klimatyczna, zabawna i "wirusowa". Premiera już tuż tuż :)

Konkurs Imagine Cup -
koniec rundy pierwszej przesunięty przez organizatorów o 15 dni. Mimo, że do wyników jeszcze dalej, już ruszamy z pracami nad rundą drugą. Więcej informacji o tym projekcie, wraz z końcem rundy pierwszej.

Blog "Pierwszy Milion" -
2 oczka w górę... Dziękuję.

Przyszły Milioner
Tagi: blog, pomysł na biznes, studia, konkurs


2007-01-31 00:20
 Oceń wpis
   
Dziś kilka szybkich informacji bieżących...

Konkurs Polskie Talenty -
po ciężkich bojach z "papierologią" zgłoszenie zostało wysłane. W momencie generowania zgłoszenia, został mi przydzielony numer w okolicach piątej setki. Czyli prawdopodobieństwo przyznania stypendium wynosi gdzieś koło 40%. Jeśli wszystko się powiedzie 10000 zł (minus podatek) przeznaczę m.in. na serwer. Proszę o propozycje sprzętowe w zakresie 5-7 tys. :)

Sesja -
do ostatniego egzaminu (Oracle) tego semestru jeszcze 4 dni. Po nim przyspieszam z "U..." i Imagine Cup. BTW, znalazłem informacje o Innovation Accelerator - wydaje się interesujące.

Blog "Pierwszy Milion" - wdarł się na 10 miejsce najpoczytniejszych blogów serwisu money.pl. Dzięki!

Przyszły Milioner

Tagi: blog, studia, konkurs


2007-01-25 01:22
 Oceń wpis
   
Miałem napisać dziś na zupełnie inny temat, lecz z uwagi na ogromne zainteresowanie blogiem, z przyjemnością zmieniam plany...

Dzisiejszego dnia, blog odwiedziło 2502 osób. Jestem pozytywnie zaskoczony tak rosnącą popularnością :) Jest to dla mnie konkretny zastrzyk motywacji. Napisaliście dziś także sporo pozytywnych komentarzy - wielkie dzięki. W większości z nich gratulujecie pomysłu prowadzenia tego bloga i idei jaka mu przyświeca. Mam nadzieję, że moja wspinaczka po milion, da Wam sporo wskazówek i energii do działania.

Zaznaczam, że nie chcę w tym momencie spoczywać na laurach, bo jak wiadomo, kto się nie rozwija ten się cofa. Po prostu dalej robię swoje. BTW, przede mną jeszcze dziś dokończenie zbierania dokumentacji do Polskich Talentów, o których wspomniałem wczoraj oraz przygotowanie CV i LM (także do tego konkursu).

A propos CV... Na pewno wielu z Was nie raz, nie sto razy pisało CV. Zastanawiacie się dlaczego po wysłaniu go do potencjalnego pracodawcy nie było żadnego odzewu, lub miły głos w telefonie informował, że nie przeszedłeś pierwszego etapu rekrutacji w Twojej wymarzonej korporacji? Jutro odpowiem Ci jakie błędy mogłeś popełnić i dlaczego zdarza mi się w pracy wyrzucać 90% przysyłanych CV do kosza.

Przyszły Milioner

P.S. W komentarzach piszecie o mnie w liczbie mnogiej. Owszem, niektóre projekty, czy konkursy robi się zespołowo. Jednakże milionerem postanowiłem zostać solo :)
Tagi: blog, komentarze, pierwszy milion, cvO mnie
 
Czy w Polsce XXI wieku można zostać milionerem zaczynając od zera? Postanowiłem sprawdzić to na własnej skórze... Kontakt: przyszly.milioner (a) gmail.comNajnowsze komentarze
 
2014-01-06 19:37
najlepszeprezenty.com.pl do wpisu:
Dzień 770 - www.urinelle.pl
:)
 
2013-12-25 22:08
Powiększanie penisa do wpisu:
Dzień 797 - dobry tydzień
No warto by było poczytać nowe ciekawe wpisy...
 
2013-12-23 13:24
rtvagd do wpisu:
Dzień 235-241 - jak coś to pisz...
pozdrowienia :)
 
2013-12-22 00:46
wokol.dziecka do wpisu:
Dzień 0 - Postanowiłem zostać milionerem :)
:)
 
2013-08-11 10:23
banki_ do wpisu:
Dzień 770 - www.urinelle.pl
Każdy biznes może wypalić, liczy się niszowe podejście do biznesu. Przykładowo, stałem się[...]


Kategorie Bloga


Moje linkiArchiwum Bloga