2007-01-22 00:35
 Oceń wpis
   
Wczoraj (a zarazem pierwszego dnia) blog odwiedziło: 230 osób. Dzięki za wszystkie komentarze i czekam na więcej.

Tak jak obiecałem wczoraj, nadeszła pora odpowiedzieć Wam na to (arcyłatwe w moim przypadku) pytanie ;) Tworzyć, zaskakiwać, kreować, poszukiwać... to lubię robić.

Przez ostatnie parę lat nazbierało się w mojej głowie sporo pomysłów. Skoro postanowiłem zostać milionerem, trzeba je zrealizować. Przyjrzyjmy się więc niektórym z nich... (na razie bez szczegółów - każdy wie jaki dzisiejszy świat jest brutalny)

  • import i dystrybucja pewnego produktu (nikt w Polsce jeszcze czegoś takiego nie sprzedawał, prowadzę od pół roku rozmowy z producentem, informacja z ostatnich dni - dostałem wyłączność, wkrótce szczegóły)
  • aplikacje web b2b (2 pomysły)
  • aplikacja web b2c (zahacza o web 2.0)
  • lokalny franchising (że jeszcze nikt z tym wszedł do mojego miasta > 100k ?)
  • współpraca z lokalną firmą gastronomiczną (świetne jedzenie w restauracji ale tylko na miejscu, o które zresztą trudno - może by nawiązać współpracę ?)
  • wyposażenie wnętrz (ciekawy pomysł na pewien efektowny element wyposażenia wnętrz, nie zauważyłem produkcji masowej czegoś takiego w naszym kraju)

Zapraszam do dyskusji na temat tych pomysłów.

Przyszły Milioner

P.S. Jutro, a w zasadzie już dziś poniedziałek. I znów rano będę się przeciągał. I znów poranny prysznic przyniesie jakieś ciekawe pomysły...

P.S.2. Jutro także przedstawię, te z moich pomysłów, które zostały już zrealizowane, niestety nie przeze mnie a przez nawet największe koncerny.
Tagi: pomysł na biznes


2007-01-20 20:30
 Oceń wpis
   
Pomysł na biznes po prostu musi być - nie ma innej opcji. Skąd więc brać pomysły, które przełożą się na dochodowy biznes i później na wielką fortunę i przysłowiowy "pierwszy milion"? Jak odsiewać te przeciętne, niedochodowe i te, które zrobią z nas bankruta? Jeśli odpowiedź była by taka prosta, leżał bym teraz na plaży a nie na skrzypiącym łóżku.

Świat jest tak skonstruowany, że wszyscy jesteśmy (prawie) równi. Milionerem może zostać pucybut, prezydentem elektryk a dekarz mistrzem świata w skokach narciarskich. Jak mawiał bohater Laska w filmie Chłopaki nie płaczą - Musisz zadać sobie jedno zajebiście ważne pytanie. Co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić. No i zadałem sobie to jedno ważne pytanie, zajebiście. Odpowiedź znajdziecie w jutrzejszym poście.

Teraz o obiecanym punkcie wyjściowym. Stan konta jak i miesięczna pensja na poziomie 4-cyfrowym. Nieruchomości: brak. Ruchomości: 1 x samochód osobowy. Jak bym nie dodawał i mnożył tak milionerem jeszcze nie jestem. Aha... zapomniałem wspomnieć o notesie "pełnym pomysłów" (tym na zdjęciu). A co w nim się znajduje dowiecie się tradycyjnie... jutro :)
Tagi: pierwszy milion, pomysł na biznes


2007-01-20 13:43
 Oceń wpis
   
W życiu każdego mężczyzny nadchodzi taki dzień, w którym trzeba wziąć sprawy w swoje ręce - postanowiłem dziś zostać milionerem :)

Można się zastanawiać dlaczego dziś i czy w ogóle jest to realne. Odpowiadam kolejno. Gdyż na właśnie taki pomysł wpadłem biorąc rano prysznic (nie wiem dlaczego ale zawsze w czasie porannej kąpieli mam najlepsze pomysły - dop. trzeba to zbadać). To, że jest to realne, nigdy nie miałem wątpliwości.

Na pytanie czy zajmie mi to miesiąc, rok czy pięć dostaniesz drogi czytelniku odpowiedź czytając tego bloga, dzień po dniu...

Przyszły milioner

P.S. Wieczorem przeanalizujemy stan punktu wyjściowego.

P.S.2. Liczę na Wasz udział w moim... Case Study Live :)
Tagi: pierwszy milion
1 | 2 | 3 | 4 |O mnie
 
Czy w Polsce XXI wieku można zostać milionerem zaczynając od zera? Postanowiłem sprawdzić to na własnej skórze... Kontakt: przyszly.milioner (a) gmail.comNajnowsze komentarze
 
2014-01-06 19:37
najlepszeprezenty.com.pl do wpisu:
Dzień 770 - www.urinelle.pl
:)
 
2013-12-25 22:08
Powiększanie penisa do wpisu:
Dzień 797 - dobry tydzień
No warto by było poczytać nowe ciekawe wpisy...
 
2013-12-23 13:24
rtvagd do wpisu:
Dzień 235-241 - jak coś to pisz...
pozdrowienia :)
 
2013-12-22 00:46
wokol.dziecka do wpisu:
Dzień 0 - Postanowiłem zostać milionerem :)
:)
 
2013-08-11 10:23
banki_ do wpisu:
Dzień 770 - www.urinelle.pl
Każdy biznes może wypalić, liczy się niszowe podejście do biznesu. Przykładowo, stałem się[...]


Kategorie Bloga


Moje linkiArchiwum Bloga