2007-04-24 00:02
 Oceń wpis
   


Powstaje coraz więcej gier on-line pracujących w przeglądarce. Mamy Hattricka, mamy Ogame, będziemy mieć Football Managera (zdjęcie). To już nie hobby programistów - to biznes.

Dopiero co pisałem o pomyśle na Volleyball webManagera (cz. 1, cz. 2) a ostatnio znalazłem stronę sieciowej wersji Football Managera. Upowszechnienie się takich technik jak AJAX wpłynie na rozwój takich gier, nie tylko ilościowy ale i jakościowy. Dynamiczne interfejsy, możliwość grania w dowolnym miejscu bez instalowania aplikacji, rozgrywka 24/7 to atuty, które nie ma żaden inny rodzaj gier multiplayer. Dobra gra jest w stanie przyciągnąć miliony użytkowników, którzy są w stanie co nieco zapłacić za rozszerzoną funkcjonalność podstawowej gry a nawet i wykupić abonament. Użytkownicy przyciągną sponsorów i reklamodawców więc biznes się kręci.

I w tę stronę planuję uderzyć - nie tylko z Volleyball webManagerem...

Przyszły Milioner
Tagi: ecommerce, pomysł na biznes, mmo, ajax


2007-04-22 15:20
 Oceń wpis
   


Edu nabiera tempa - zostało już tylko 26 dni do zakończenia projektu. Praca nawet po kilkanaście godzin dziennie, mam nadzieje, że przyniesie efekt i sukces. Co jeszcze w planach?

18 maja mija termin oddania projektu Edu w konkursie Imagine Cup. To aktualnie zadanie numer jeden na dziś i najbliższe tygodnie. Następnie zacznie się okres promowania projektu: strona www, zwiastuny, rejestracja użytkowników. Będzie czas na przygotowania biznes planów i zainteresowania projektem aniołów biznesu, inwestorów, itd. A zarazem rozpocznie się okres przygotowania wersji 2.0.

Co dzieje się więc z innymi projektami? Mam nadzieję, że po pierwszym etapie "Edu" będzie czas na zabranie się za "Ur..." i projekt "1000" o którym wspominałem.

Poza tym mocno myślę nad platformą b2b/b2c dla pewnej branży, dość konkurencyjnej. Dostarczając wysokiej jakości treści liczę na spore grono użytkowników po obu stronach platformy. Oczywiście model free+pay. Branże i jej zagadnienia znam całkiem dobrze więc jest to duży plus dla powodzenia tego projektu.

Wiele moich projektów opiera się na usługach WEB. Sam niestety nie jestem w stanie realizować wszystkich projektów. Wydaje mi się, że trzeba się zastanowić nad firmą z kilkoma osobami technicznymi, które pociągną projekty od tej strony. Wydaje mi się, że jest to temat na jesień.

Przyszły Milioner

Tagi: internet, ecommerce, pomysł na biznes, konkurs, web, b2b, b2c


2007-04-06 23:58
 Oceń wpis
   


Niestety nie udało się wygrać 10 tys. stypendium. Podejrzewam, że organizatorzy wybierali w pierwszej kolejności "mózgowców". Czy to dobra droga?!

Zastanawia mnie jaki zysk ma organizator (Fundacja TPSA), inwestując w "mózgowca". Inwestując pewną kwotę w osobę techniczną, wydaje mi się, że celem jest związanie go z organizatorem. Z moich obserwacji wynika, że "mózgowcy" zazwyczaj są osobami mało elastycznymi i kreatywnymi nie mówiąc o braku biznesowego zacięcia, więc raczej rozkręcenie własnych rzeczy nie wchodzi w grę. A 10 tys. stypendium ledwo co na waciki starczy. W przyszłości taki programista będzie posłusznie klepał linijki kodu jako szeregowy koder. Kłóci się to z ideą konkursu, by "prawdziwe talenty" zostały w kraju. Po pewnym czasie taki ktoś i tak ucieknie do poważniejszej (zagranicznej) firmy. Zysk dla gospodarki krajowej żaden...

Co więc można zyskać inwestując w dwustu kreatywnych? Jest szansa (matematycznie rzecz biorąc), że te 10 tys. PLN dla każdego z nich pozwoli rozkręcić 200 startup'ów. Wśród nich mogą się znaleźć prawdziwe perełki, które rozkręcą fajne biznesy. A z fajnych biznesów rodzą się fajne produkty i usługi, a jeżeli są fajne to firma się rozrasta i zapotrzebowanie na pracowników też wzrasta... Duże uproszczenie ale ta opcja bardziej za mną przemawia :)

Wesołych Świąt,
Przyszły Milioner
Tagi: konkurs, polskie talnety, mózgowcy


2007-04-01 22:29
 Oceń wpis
   


Projekt "Edu" został zakwalifikowany do półfinałowej rundy konkursu Imagine Cup 2007 w kategorii Web Development!

Taka informacja czekała na mnie po powrocie z tygodniowej delegacji :) "Edu" znalazł się w półfinałowej trzydziestce, wśród projektów nadesłanych z całego świata. Za parę godzin będą znane szczegóły i wymagania dot. następnej rundy. Jednakże, jak wcześniej informowałem, prace nad uruchomieniem pierwszej wersji trwają.

Jeśli uda nam się wyrobić z terminem (możliwości ASP.NET trochę nas ograniczają) są duże szanse na awans do finałowej 6-ki i wyjazd na finałowe rozgrywki do Korei. Dlaczego szanse są duże? Opiszę to następnym razem.

Zapewne zastanawiacie się też co to jest "Edu"... Jeszcze jakiś czas będę musiał potrzymać Was w niepewności :)

Przyszły Milioner

P.S. "Ur..." - jeszcze chwilę czeka.
P.S.2 "Polskie Talenty" - być może jutro będą wyniki.
Tagi: imagine cup, konkurs


2007-03-20 21:40
 Oceń wpis
   


To nie prawda, że się poddałem :) Walczę pełną parą. Dziś raport co się działo przez ostatnie kilkanaście dni.

"Edu" -
to na nim koncentrowały się prawie wszystkie siły. Walka z konkursowym deadline zakończyła się kilka godzin przed czasem - z pomocą przyszła różnica stref czasowych. Aktualnie w konkursowej kategorii Web Development naliczyłem około 200 drużyn. Do końca tego miesiąca zostanie wyłonionych 30 półfinalistów, którzy będą walczyć o finał w Korei (6 drużyn, początek sierpnia).

Projekt się rozwija. Na schemacie widzicie podstawowy, ogólny schemat - nic innowacyjnego. O innowacyjności tego pomysłu będzie świadczyć jednak coś innego. To jakby nowa idea sieci web, jak pierwszy blog, jak pierwsze forum, pierwsze YouTube, itd. Patrze na to optymistycznie, duże pole do wykorzystania. W sumie mógłbym Wam zdradzić już teraz szczegóły, ale poczekam jeszcze parę tygodni - muszę mięć wystarczają przewagę nad potencjalnymi "kopierami pomysłów". Wtedy też uruchomię stronę ze zwiastunem i zapisami na beta testy aplikacji.

"Ur..." aktualnie zepchnięty przez "Edu", w ciągu 2 tygodni chcę do niego wrócić.

"Polskie Talenty" - ciągle czekam na wyniki konkursu. Przypomnę, stypendium przeznaczę na serwer pod "Edu" i inne projekty.

Przyszły Milioner
Tagi: pomysł na biznes, konkurs


2007-03-08 00:30
 Oceń wpis
   


Second Life, YouTube, MySpace - wielka trójca początku XXI wieku. Setki różnic,
dziesiątki podobieństw, jedna cecha wspólna - userzy.

Second Life, YouTube, MySpace to chyba najciekawsze "projekty" ostatnich lat. Spójrzmy na różnice i podobieństwa.

Najważniejsze różnice:

1. Technologia: aplikacja webowa (YouTube, MySpace), aplikacja autorska (Second Life)
2. Wartość: miliardy $ (YouTube, MySpace), miliony $ (Second Life)
3. Liczba użytkowników: setki milionów (YouTube, MySpace), miliony (Second Life)
4. Koszty dla użytkownika: darmowy* (YouTube, MySpace), płatny* (Second Life)
5. Możliwość zarabiania przez użytkownika: pośrednia (YouTube, MySpace), bezpośrednia (Second Life)
6. Możliwości interakcji: ograniczone (YouTube, MySpace), nieograniczone (Second Life)

Najważniejsze podobieństwa:

1. Wszystkie wykreowane przez małe startup'y.
2. Wszystkie w bardzo krótkim czasie osiągnęły ogromny sukces.
3. Wszystkie sukces zawdzięczają użytkownikom.

Dzisiejszy wpis (dla niektórych oczywisty) jest tylko dowodem na to, że tworząc innowacyjną, prostą i oczywistą, małą aplikację, w małym zespole, można rozwinąć ją do potężnych rozmiarów. Dzisiejszy wpis jest także motywacją i zachętą do tworzenia startupów...

Przyszły Milioner

Tagi: youtube, startup, myspace, second life


2007-03-05 00:50
 Oceń wpis
   
Co mógłby zawierać Volleyball webManager aby był interesujący i zarabiał na siebie? Kontynuując ostatni wpis spróbuję się nad tym zastanowić.

3. Co Volleyball webManager może oferować za darmo?

Darmowa funkcjonalność powinna umożliwiać pełną i nieskrępowaną grę. Użytkownik "darmowy" ma takie same szanse jak gracz posiadający płatne "rozszerzenia" (o czym później). Nie jest więc w żaden sposób faworyzowany przez silnik gry. Ma więc możliwość brania udziału w rozgrywkach ligowych, pucharowych, turniejach i brać udział w meczach reprezentacji - czy to jako selekcjoner elekt czy pośrednio poprzez zawodników. W opcji podstawowej znajdą się rzeczy związane z treningami, taktyką, statystykami, finansami klubowymi, infrastrukturą klubową, itd. Oprócz tego Volleball webManager to także forum czy darmowa e-gazetka.

4.
Jak Volleyball webManager może zarabiać na siebie?

- Asystent
- to wirtualny pomocnik, który gdy znajdzie dla Ciebie odpowiedniego gracza wyśle Ci maila lub będzie licytował kwotę transferu - nie musisz być online. Asystent może wykonywać różne inne czynności, np. wyjeżdżasz na wakacje - poprowadzi za Ciebie klub, wysyłając SMS o wynikach rozegranych spotkań. To tylko przykładowa idea asystenta. Jeszcze do dopracowania.
- Dyrektor Finansowy - zastanawiam się czy ta opcja tak samo i jak "asystent" nie powinna być darmowa. Co może więc dyrektor finansowy? Może pozyskiwać sponsorów dla swojego wirtualnego klubu oferując np. jego nazwę w nazwie klubu czy logo na parkiecie boiska. Oprócz wirtualnych pieniędzy (za które prowadzimy klub, kupujemy zawodników, itd) dochodzą też prawdziwe. Sam gracz prowadząc dobrą drużynę może na niej zarabiać! Co więcej, opcję dyrektora finansowego można zlecić innej osobie, samemu zajmując się sprawami taktycznymi. Rozszerzając tą myśl w Volleyball webManager można też grać tylko jako DF! DF to chyba najciekawsze moje rozwinięcie VwM :)
- Logo klubowe - możliwość odpłatnego zamieszczenia logo klubowego.
- Piosenki klubowe - możliwość odpłatnego zamieszczenia klubowych piosenek (tekst + audio), mogą być one odtwarzane w czasie meczu na żywo :)
- Strona klubowa - możliwość prowadzenia strony klubowej w domenie gry.
- Blog menadżera - możliwość prowadzenia bloga menadżera.
- Konto pocztowe - menadżerskie konto pocztowe.
- Sponsorowany Turniej - Proszę bardzo: XYZ VolleyBall Open (gdzie XYZ to nazwa firmy sponsora). Prawdziwe nagrody (np. pieniężne) od sponsora XYZ zachęcą graczy do wystawienia swojej drużyny w takim turnieju. Biznes się kręci :)
- Gadżety - koszulki, kubki, itd - oczywiście z logo Volleyball webManager.
- Pakiety - przykładowo, wykupienie Asystenta i Strony Klubowej na rok -> Blog i Konto e-mail gratis.
- Inne - reklamy, sponsoring, itd.

To wszystko to tylko przykład na to, jak wielkim biznesem jest wirtualna rozrywka. Mam nadzieję, że zachęcę w ten sposób Was do stworzenia czegoś fajnego. Mam także nadzieję, że nikt nie ukradnie mojego pomysłu i będę mógł go kiedyś zrealizować ;)

Przyszły Milioner
Tagi: ecommerce, pomysł na biznes, volleyball, manager


2007-03-01 21:05
 Oceń wpis
   
Pomysł na sieciową wersje managera siatkarskiego urodził się już dawno. Zastanówmy się co taki projekt powinien zawierać by był interesujący, popularny i zarabiał na siebie.

0. Czy robią to inni?

Z moich poszukiwań wynika, że aktualnie nie istnieją, żadne tego typu aplikacje. Przynajmniej w języku angielskim i polskim. Jeśli jest to prawda, warto się tym zająć i być pierwszym. Fanów siatkówki na całym świecie jest miliony. Wystarczy spojrzeć na oglądalność najważniejszych meczy obu polskich reprezentacji, gdy przed ekranem zasiadają miliony... Potencjał jest ogromy.

1. Potencjał

Sieciowe, a konkretniej, webowe managery piłkarskie istnieją od dawna i niektóre mają się całkiem dobrze. Przykładem takich gier online są: Hattrick (blisko milion zarejestrowanych użytkowników) czy mniej popularny Planetarium Manager (z kilkunastoma tysiącami użytkowników). Przykładów i klonów można znaleźć więcej. Nierzadko w najpopularniejszych z nich, liczba userów online sięga dziesiątek tysięcy. Jeśli powstał by pierwszy VwM (skrót od Volleyball webManager) zgromadził by naprawdę sporą liczbę graczy. Oczywiście nie możemy porównywać popularności piłki nożnej do siatkowej, ale delikatne szacowanie liczby użytkowników w XX tysiącach nie będzie nadużyciem.

2. Model "free + pay"

Jest to chyba najbardziej rozsądny model. W momencie gdy całość gry była by darmowa, wtedy z ekonomicznego punktu widzenia, nie miała by racji bytu. Model płatny natomiast, przyciągnął by bardzo małą liczbę użytkowników, przez co nie był by atrakcyjny. To duże uproszczenie problemu.

Tak więc dostarczając darmową (o dobrej jakości) usługę, w tym przypadku grę menadżerską, mamy szansę zainteresować odpowiednie duże grono odbiorców. Tak wielka grupa użytkowników, będzie klientelą dla naszych usług rozszerzających podstawową, ale i w pełni funkcjonalną bazę. Chcesz grać - graj. Chcesz dodatków - płać. Chcesz się wyróżnić - płać.

CDN...

W następnej części zastanowię się (i Wy w komentarzach) co powinno być free a co pay. I jakie interesujące dodatki można stworzyć. To co jest pay najbardziej mnie kręci :)

Przyszły Milioner
Tagi: gra, ecommerce, online, pomysł na biznes, rozrywka, volleyball, manager


2007-02-28 22:39
 Oceń wpis
   
Ostatnio sporo programowania, nie tylko pisania kolejnych linii kodu a także przemyśleń, burz mózgów, etc.

1. "Ur.. -
z powodu zbliżającego się deadline'u projektu "Edu", trzeba było zatrzymać pracę nad nową wersją strony projektu. Sporo pracy programistycznej zostało wykonanej, została tylko prezentacja czyli nowy design, no i testy.

2. "Edu" - jak wspomniałem do końca rundy zostało 15 dni i 9 godzin, co opóźnia premierę "Ur...". To co zamieściłem na schemacie obok to mała część struktury bazy danych projektu. Jednocześnie powstają poszczególne moduły m.in. uwierzytelnianie, obsługa kluczowych dla aplikacji zdarzeń w AJAX. Na dniach zostanie zaprojektowana wstępna strona graficzna aplikacji. Resumując najbliższy tydzień to pisanie polskiej wersji streszczenia projektu. Następny to tłumaczenie tego na język angielski.

3. Studia - mimo, że projekty rozwijają, zabierają także cenne godziny czasu (tego wolnego też).

Ostatni tydzień wyglądał właśnie tak jak powyżej opisałem. Chyba muszę nauczyć się lepiej zarządzać czasem. Praca zawodowa, studia, projekty, czas wolny, dom, sen... trudny jest żywot przyszłego milionera...

Przyszły milioner
Tagi: programowanie, pomysł na biznes


2007-02-21 00:06
 Oceń wpis
   
Minął miesiąc od kiedy postanowiłem zostać milionerem. Dziś podsumowanie realizacji aktualnych projektów oraz plany i priorytety na przyszłość.

Projekty (najważniejsze):

1. "Ur..."
- handel, sprzedaż na wyłączność w Polsce produktu przeznaczonego dla kobiet. Sporo pracy. W momencie przyjęcia się produktu na rynku zapewni środki finansowe do realizacji następnych pomysłów.
2. "Edu" - Internet, projekt tworzony na potrzeby konkursu Imagine Cup 2007. Programistycznie to największe wyzwanie. Jednakże największy potencjał chyba ze wszystkich projektów! Wdrożenie niezależnie od wyników konkursu.
3. "Z" - Internet, usługa via web 2.0. Prosty w swojej prostocie. Nie znalazłem jeszcze nic podobnego, więc planuję wejście od razu z wersją anglojęzyczną. Zysk z usług.
4. "Co" - Internet, "typowy" web 2.0. Darmowy. Jeśli się przyjmie - gorący kanał dla reklamodawców.
5. "1000" - Internet, projekt o którym także jeszcze nic nie mówiłem. Projekt na tzw. szybki strzał. Albo hit albo kit. Jak się sprężyć do zrobienia w kilkadziesiąt godzin.
6. "Plan" - Internet, także o nim nie pisałem mimo, że w głowie od paru lat. Typowa usługa b2b. Wymaga dużo czasu i dużo pracy - najpierw programistycznej. Przeznaczony tylko na rynek polski.

Konkursy:

1. Polskie Talenty
- konkurs stypendialny - 200 x 10 tys zł.
2. Imagine Cup 2007 - (patrz projekt "Edu"). Nagrody: 8k$, 4k$, 3k$. Finał lipiec-sierpień w Korei.

Tak oto się przedstawia lista aktualnych projektów i pomysłów, które mają przynieść upragniony milion. Oto mini-harmonogram:

1. "Ur..." - aktualnie wdrażany. Planowana premiera jeszcze w lutym.
2. Polskie Talenty - czekam na wyniki (marzec).
3. "Edu" / Imagine Cup 2007 - prace trwają. Wersja Beta w ciągu kilku miesięcy.

Reszta czeka w kolejce a znając życie zapewne pojawią się nowe, rewelacyjne pomysły.

Przyszły Milioner
Tagi: blog, handel, internet, web 2.0, ecommerce, pomysł na biznesO mnie
 
Czy w Polsce XXI wieku można zostać milionerem zaczynając od zera? Postanowiłem sprawdzić to na własnej skórze... Kontakt: przyszly.milioner (a) gmail.comNajnowsze komentarze
 
2014-01-06 19:37
najlepszeprezenty.com.pl do wpisu:
Dzień 770 - www.urinelle.pl
:)
 
2013-12-25 22:08
Powiększanie penisa do wpisu:
Dzień 797 - dobry tydzień
No warto by było poczytać nowe ciekawe wpisy...
 
2013-12-23 13:24
rtvagd do wpisu:
Dzień 235-241 - jak coś to pisz...
pozdrowienia :)
 
2013-12-22 00:46
wokol.dziecka do wpisu:
Dzień 0 - Postanowiłem zostać milionerem :)
:)
 
2013-08-11 10:23
banki_ do wpisu:
Dzień 770 - www.urinelle.pl
Każdy biznes może wypalić, liczy się niszowe podejście do biznesu. Przykładowo, stałem się[...]


Kategorie Bloga


Moje linkiArchiwum Bloga