2007-02-19 21:52
 Oceń wpis
   
Dziś trochę luźniej. Postanowiłem, wziąć dzień urlopu od "Ur..." co miało przynieść świeże spojrzenie na projekt, a zaowocowało m.in. nowym pomysłem w stylu web 2.0 i paroma linkami.

"Z..."

Żałuję, że nie mogę za dużo powiedzieć, na razie nazwę go "Z...". Wydaje mi się on dość innowacyjny. Oto kilka cech: dostarcza pewną usługę (użyteczność) użytkownikom, usługa może zostać uruchomiona w modelu prywatnym i publicznym (otwartym dla wszystkich), serwis czerpie profity z każdej uruchomionej usługi i nie tylko. Więcej nie mogę zdradzić. Po uruchomieniu/zakończeniu aktualnych projektów, to jeden z pierwszych za, które chciał bym się zabrać. Czuję w nim wielki potencjał :)

Surfujemy

Ostatnio odnalazłem trochę adresów związanych z tym blogiem.

1. Blogi jak Pierwszy Milion:

http://12groszy.bblog.pl/
http://pierwszymilion.blogbank.pl/

Oto pozytywny efekt prowadzenia tego bloga, czuję się trochę jak Kolumb ;)

2. Blogowali o Pierwszym Milionie:

W LogicBlogu o tym jak "Milionerem każdy zostać może":
http://logiclab.pl/blog/2007/01/31/milionerem-zostac-kazdy-moze/

Michał Środek w swoim devBlogu wspomina o Pierwszym Milionie:
http://srodek.info/blog/15/Pierwszy-milion-czyli-jak-zostac-milionerem

Łukasz Łata komentuje wpis o CV:
http://lookee.bblog.pl/wpis,no;wlasnie;dlaczego;cv;laduja;w;koszu,1684.html

No i na koniec miejsce gdzie Pierwszy Milion został "wykopany" 55 razy:
http://www.wykop.pl/link/10498/pierwszy-milion-czyli-jak-zostac-milionerem.html

Pozdrawiam,
Przyszły Milioner

P.S. Liczba pomysłów rośnie, szczególnie tych związanych z Internetem. Może po prostu sprzedam, któryś za milion ;) A na serio to muszę aktualnie, rozplanować harmonogram prac nad nimi i ustalić priorytety. Coś mi się marzy firma developerska, tylko trzeba dobrych programistów ściągnąć ;) Ale chyba wybiegam mocno w przyszłość...
Tagi: blog, internet, www, bblog, web 2.0, pomysł na biznes


2007-02-19 00:07
 Oceń wpis
   
Witryna "Ur..." gotowa. Ostatnie testy skryptów. Niby wszystko OK, ale wydaje mi się, że to jeszcze nie to... brakuje jeszcze tego czegoś!

Ten post na koniec tygodnia miał obwieszczać start projektu. Niestety muszę przełożyć uruchomienie witryny "Ur...". Wydaje się, że nie obejdzie się bez przebudowy designu strony i dopieszczenia tekstów. Coś po drodze nie wyszło i straciłem czas... Ale co tam, za parę dni może świat ujrzy to co chciałem, żeby ujrzał :)

Trzeba się sprężyć. Deadline konkursu IC, również zbliża się wielkimi krokami a i parę nowych pomysłów w stylu web 2.0 się pojawiło w głowie.

Przyszły Milioner

P.S. Mam nadzieję, że cierpliwie będziecie obserwować rozwój wszystkich projektów.
P.S.2. Dzięki Wam, blog awansował znów w górę i wskoczył na 5 miejsce Biznes Blogów.
P.S.3. Trafiłem ostatnio na blog kolegi 12groszy, który zainspirowany... tym blogiem, postanowił również walczyć o milion. Jak widać, są ludzie, którzy mają power do działania. Powodzenia!
Tagi: blog, www, pomysł na biznes, deadline


2007-02-12 22:11
 Oceń wpis
   
Chwilowy zastój bloga spowodowany był pracami nad projektem "Ur...". Co się więc działo przez te ostatnie dni?

1. Spot reklamujący produkt został skończony. Znajdzie się on na stronie internetowej produktu.
2. Prace nad witryną internetową produktu dobiegają końca. Zakończą się na dniach.
3. Dopracowywanie biznes planu i działań marketingowych.

Zdradzę dziś kilka faktów, odnośnie produktu:

1. Produkt przeznaczony jest wyłącznie dla kobiet :)
2. Rozwiązuje jeden z ich podstawowych problemów.
3. Sprzedawany jest w około 20 krajach świata.
4. Tego typu produkt nie jest sprzedawany w Polsce.

Przyszły Milioner
Tagi: reklama, www, pomysł na biznes, produkt


2007-01-28 12:47
 Oceń wpis
   
Start pierwszego z moich projektów, nazwijmy go na razie "U...", zbliża się wielkimi krokami. Do premiery planowanej na luty trzeba się odpowiednio przygotować.

"U..." jest produktem nietypowym, łamiącym pewne konwenanse, aczkolwiek bardzo potrzebnym dla docelowej grupy społecznej. Produkt u wielu osób wywołuje szok, stawia na głowie codzienne przyzwyczajenia i właśnie to uważam oprócz walorów użytkowych za konia pociągowego tego produktu jaki i całego przedsięwzięcia.

Produkowany jest w jednym z krajów UE. Cały proces wprowadzenia "U..." do Polski zaplanowałem tak aby rozpocząć od importowania małych partii towarów, które będą zarabiać na kolejne dostawy dzięki odpowiedniej marży.

Przedsięwzięcie podzieliłem na kilka etapów:

1. Strona internetowa produktu - Pierwsza wersja strony będzie zawierała zabawny film przedstawiający "U...". Znajdą się tam też formularze "prześlij linka" oraz "powiadom o dostępności produktu". Dzięki takiemu marketingowi wirusowemu, nakłady promocyjne w początkowym okresie ograniczą się praktycznie do zera. Ten etap, określi stopień zainteresowania produktem, co przyda się w określeniu wielkości pierwszych zamówień. Pozwoli także zgromadzić bazę użytkowników. Etap pierwszy jest kluczowy i stanowi o powodzeniu całego przedsięwzięcia i jego start planuję na luty.

2. Sprzedaż - Po zdobyciu grupy zainteresowanych i zamówieniu pierwszej partii produktu rozpocznie się sprzedaż kanałem internetowym. Na tym etapie, będę precyzował profil i rozbudowywał bazę klientów, co przyda się w przyszłości.

3. Dalsze działania marketingowe
- Ten etap będzie miał na celu dalszą promocję produktu i marki poprzez nowe kanały. Produkt dostaną redakcje czasopism, których profil jest zgodny z profilem użytkownika "U..." celem przetestowania i publikacji informacji o nim.

4. Rozwój sieci sprzedaży - w pojedynkę przy sukcesie produktu, będę w stanie obsłużyć ograniczoną ilość zamówień. Sprzedaż wysyłkowa wpływa także na zwiększenie ceny łącznej dla końcowego klienta. Trzeba więc będzie nawiązać kontakty z odbiorcami masowymi (hurtownie, duże sieci, itd). Znajomość produktu na rynku, wypracowana we wcześniejszych etapach powinna ułatwić to zadanie.

5. Dalsza ekspansja produktu - Dzięki odpowiednim nakładom finansowym, trzeba będzie nie tylko podtrzymać poziomy sprzedaży. Ale też pozyskać klienta, który do tej pory nie miał styczności z produktem, poprzez reklamę typu indoor i outdoor, POS, itd.

Przyszły Milioner

Tagi: marketing, pomysł na biznes, marketing wirusowy, dystrybucja


2007-01-22 00:35
 Oceń wpis
   
Wczoraj (a zarazem pierwszego dnia) blog odwiedziło: 230 osób. Dzięki za wszystkie komentarze i czekam na więcej.

Tak jak obiecałem wczoraj, nadeszła pora odpowiedzieć Wam na to (arcyłatwe w moim przypadku) pytanie ;) Tworzyć, zaskakiwać, kreować, poszukiwać... to lubię robić.

Przez ostatnie parę lat nazbierało się w mojej głowie sporo pomysłów. Skoro postanowiłem zostać milionerem, trzeba je zrealizować. Przyjrzyjmy się więc niektórym z nich... (na razie bez szczegółów - każdy wie jaki dzisiejszy świat jest brutalny)

  • import i dystrybucja pewnego produktu (nikt w Polsce jeszcze czegoś takiego nie sprzedawał, prowadzę od pół roku rozmowy z producentem, informacja z ostatnich dni - dostałem wyłączność, wkrótce szczegóły)
  • aplikacje web b2b (2 pomysły)
  • aplikacja web b2c (zahacza o web 2.0)
  • lokalny franchising (że jeszcze nikt z tym wszedł do mojego miasta > 100k ?)
  • współpraca z lokalną firmą gastronomiczną (świetne jedzenie w restauracji ale tylko na miejscu, o które zresztą trudno - może by nawiązać współpracę ?)
  • wyposażenie wnętrz (ciekawy pomysł na pewien efektowny element wyposażenia wnętrz, nie zauważyłem produkcji masowej czegoś takiego w naszym kraju)

Zapraszam do dyskusji na temat tych pomysłów.

Przyszły Milioner

P.S. Jutro, a w zasadzie już dziś poniedziałek. I znów rano będę się przeciągał. I znów poranny prysznic przyniesie jakieś ciekawe pomysły...

P.S.2. Jutro także przedstawię, te z moich pomysłów, które zostały już zrealizowane, niestety nie przeze mnie a przez nawet największe koncerny.
Tagi: pomysł na biznes
1 | 2 |O mnie
 
Czy w Polsce XXI wieku można zostać milionerem zaczynając od zera? Postanowiłem sprawdzić to na własnej skórze... Kontakt: przyszly.milioner (a) gmail.comNajnowsze komentarze
 
2014-01-06 19:37
najlepszeprezenty.com.pl do wpisu:
Dzień 770 - www.urinelle.pl
:)
 
2013-12-25 22:08
Powiększanie penisa do wpisu:
Dzień 797 - dobry tydzień
No warto by było poczytać nowe ciekawe wpisy...
 
2013-12-23 13:24
rtvagd do wpisu:
Dzień 235-241 - jak coś to pisz...
pozdrowienia :)
 
2013-12-22 00:46
wokol.dziecka do wpisu:
Dzień 0 - Postanowiłem zostać milionerem :)
:)
 
2013-08-11 10:23
banki_ do wpisu:
Dzień 770 - www.urinelle.pl
Każdy biznes może wypalić, liczy się niszowe podejście do biznesu. Przykładowo, stałem się[...]


Kategorie Bloga


Moje linkiArchiwum Bloga