2007-09-18 15:51
 Oceń wpis
   

Informacyjnie... jeśli ktoś by chciał skontaktować się ze mną, poniżej podaję adres e-mail.

W sprawach przeróżnych proszę pisać na adres: . Postaram się odpowiedzieć na każdy list (jeżeli jest poważny i wymaga odpowiedzi).

Przyszły Milioner
Tagi: kontakt


2007-04-25 00:49
 Oceń wpis
   


Tworząc wszelkie projekty warto skupić się na interfejsie użytkownika. To dzięki niemu wywołamy dobre wrażenie i dzięki niemu użytkownik "odnajdzie" się w aplikacji. Sprzedać oprogramowanie z dobrym interfejsem też łatwiej...

Aktualnie pracuję nad grafiką i interfejsem do "Edu", dlatego dzisiejszy wpis właśnie na ten temat. Dobry interfejs to rzecz oczywista dla niektórych, a dla innych niekoniecznie. Jest to temat rzeka, można by napisać kilka książek o tym jak i o poprawnym budowaniu interfejsów czy ich użyteczności... Tak czy siak nie zapominajcie o nich, bo ludzie są wzrokowcami i wystarczy kilka sekund zanim usłyszycie siarczyste &$^# ;)

Przyszły Milioner
Tagi: interfejs, software


2007-03-20 21:40
 Oceń wpis
   


To nie prawda, że się poddałem :) Walczę pełną parą. Dziś raport co się działo przez ostatnie kilkanaście dni.

"Edu" -
to na nim koncentrowały się prawie wszystkie siły. Walka z konkursowym deadline zakończyła się kilka godzin przed czasem - z pomocą przyszła różnica stref czasowych. Aktualnie w konkursowej kategorii Web Development naliczyłem około 200 drużyn. Do końca tego miesiąca zostanie wyłonionych 30 półfinalistów, którzy będą walczyć o finał w Korei (6 drużyn, początek sierpnia).

Projekt się rozwija. Na schemacie widzicie podstawowy, ogólny schemat - nic innowacyjnego. O innowacyjności tego pomysłu będzie świadczyć jednak coś innego. To jakby nowa idea sieci web, jak pierwszy blog, jak pierwsze forum, pierwsze YouTube, itd. Patrze na to optymistycznie, duże pole do wykorzystania. W sumie mógłbym Wam zdradzić już teraz szczegóły, ale poczekam jeszcze parę tygodni - muszę mięć wystarczają przewagę nad potencjalnymi "kopierami pomysłów". Wtedy też uruchomię stronę ze zwiastunem i zapisami na beta testy aplikacji.

"Ur..." aktualnie zepchnięty przez "Edu", w ciągu 2 tygodni chcę do niego wrócić.

"Polskie Talenty" - ciągle czekam na wyniki konkursu. Przypomnę, stypendium przeznaczę na serwer pod "Edu" i inne projekty.

Przyszły Milioner
Tagi: pomysł na biznes, konkurs


2007-03-08 00:30
 Oceń wpis
   


Second Life, YouTube, MySpace - wielka trójca początku XXI wieku. Setki różnic,
dziesiątki podobieństw, jedna cecha wspólna - userzy.

Second Life, YouTube, MySpace to chyba najciekawsze "projekty" ostatnich lat. Spójrzmy na różnice i podobieństwa.

Najważniejsze różnice:

1. Technologia: aplikacja webowa (YouTube, MySpace), aplikacja autorska (Second Life)
2. Wartość: miliardy $ (YouTube, MySpace), miliony $ (Second Life)
3. Liczba użytkowników: setki milionów (YouTube, MySpace), miliony (Second Life)
4. Koszty dla użytkownika: darmowy* (YouTube, MySpace), płatny* (Second Life)
5. Możliwość zarabiania przez użytkownika: pośrednia (YouTube, MySpace), bezpośrednia (Second Life)
6. Możliwości interakcji: ograniczone (YouTube, MySpace), nieograniczone (Second Life)

Najważniejsze podobieństwa:

1. Wszystkie wykreowane przez małe startup'y.
2. Wszystkie w bardzo krótkim czasie osiągnęły ogromny sukces.
3. Wszystkie sukces zawdzięczają użytkownikom.

Dzisiejszy wpis (dla niektórych oczywisty) jest tylko dowodem na to, że tworząc innowacyjną, prostą i oczywistą, małą aplikację, w małym zespole, można rozwinąć ją do potężnych rozmiarów. Dzisiejszy wpis jest także motywacją i zachętą do tworzenia startupów...

Przyszły Milioner

Tagi: youtube, startup, myspace, second life


2007-02-28 22:39
 Oceń wpis
   
Ostatnio sporo programowania, nie tylko pisania kolejnych linii kodu a także przemyśleń, burz mózgów, etc.

1. "Ur.. -
z powodu zbliżającego się deadline'u projektu "Edu", trzeba było zatrzymać pracę nad nową wersją strony projektu. Sporo pracy programistycznej zostało wykonanej, została tylko prezentacja czyli nowy design, no i testy.

2. "Edu" - jak wspomniałem do końca rundy zostało 15 dni i 9 godzin, co opóźnia premierę "Ur...". To co zamieściłem na schemacie obok to mała część struktury bazy danych projektu. Jednocześnie powstają poszczególne moduły m.in. uwierzytelnianie, obsługa kluczowych dla aplikacji zdarzeń w AJAX. Na dniach zostanie zaprojektowana wstępna strona graficzna aplikacji. Resumując najbliższy tydzień to pisanie polskiej wersji streszczenia projektu. Następny to tłumaczenie tego na język angielski.

3. Studia - mimo, że projekty rozwijają, zabierają także cenne godziny czasu (tego wolnego też).

Ostatni tydzień wyglądał właśnie tak jak powyżej opisałem. Chyba muszę nauczyć się lepiej zarządzać czasem. Praca zawodowa, studia, projekty, czas wolny, dom, sen... trudny jest żywot przyszłego milionera...

Przyszły milioner
Tagi: programowanie, pomysł na biznes


2007-02-05 00:15
 Oceń wpis
   
Po zakończonej sesji, jest w końcu czas zająć się własnymi projektami. Mimo, że początek tygodnia spędzę na delegacji, wszystko i tak toczy się do przodu...

Projekt "Ur..."  -
(re)produkcja reklamówki dobiega końca. Bazuje ona na materiale producenta, który dostosowuję do polskich realiów. Dodatkowo, będzie bardziej klimatyczna, zabawna i "wirusowa". Premiera już tuż tuż :)

Konkurs Imagine Cup -
koniec rundy pierwszej przesunięty przez organizatorów o 15 dni. Mimo, że do wyników jeszcze dalej, już ruszamy z pracami nad rundą drugą. Więcej informacji o tym projekcie, wraz z końcem rundy pierwszej.

Blog "Pierwszy Milion" -
2 oczka w górę... Dziękuję.

Przyszły Milioner
Tagi: blog, pomysł na biznes, studia, konkurs


2007-01-31 00:20
 Oceń wpis
   
Dziś kilka szybkich informacji bieżących...

Konkurs Polskie Talenty -
po ciężkich bojach z "papierologią" zgłoszenie zostało wysłane. W momencie generowania zgłoszenia, został mi przydzielony numer w okolicach piątej setki. Czyli prawdopodobieństwo przyznania stypendium wynosi gdzieś koło 40%. Jeśli wszystko się powiedzie 10000 zł (minus podatek) przeznaczę m.in. na serwer. Proszę o propozycje sprzętowe w zakresie 5-7 tys. :)

Sesja -
do ostatniego egzaminu (Oracle) tego semestru jeszcze 4 dni. Po nim przyspieszam z "U..." i Imagine Cup. BTW, znalazłem informacje o Innovation Accelerator - wydaje się interesujące.

Blog "Pierwszy Milion" - wdarł się na 10 miejsce najpoczytniejszych blogów serwisu money.pl. Dzięki!

Przyszły Milioner

Tagi: blog, studia, konkurs


2007-01-26 04:06
 Oceń wpis
   
Dlaczego zdarza mi się wyrzucać 90% przysyłanych CV do kosza? I dlaczego czas jaki im poświęcam na etapie pierwszej selekcji można liczyć w sekundach? Oto lista rzeczy, których powinieneś i powinnaś się wystrzegać...

1. Nie używaj szablonów - nie ma nic gorszego jak korzystanie z gotowców, szablonów Word'a, itd.  Jeśli Twoje CV będzie niestandardowe wizualnie, lub też przyjmie niekonwencjonalną formę - niekoniecznie artystyczną ma całkiem duże szanse, że już na tym etapie nie wyląduje w koszu. Warto poświęcić więc jednorazowo parę godzin na przygotowanie własnego, indywidualnego CV. Gwarantuję, że taki życiorys zostanie zauważony i przeczytany. Taka forma da Ci już na starcie pierwsze plusy, udowodnisz, że myślisz inaczej niż reszta, jesteś elastyczny, kreatywny i nie boisz się wyzwań.

2. Dwie strony to za dużo - możliwość ogarnięcia wszystkich informacji jednym spojrzeniem to atut. Jeśli jeszcze uda Ci wyeliminować bałagan (patrz punkt 3), to masz duże szanse, że informacje, których pracodawca będzie szukał, zostaną odnalezione. Tak więc jedna pełna strona to absolutne minimum i maksimum jednocześnie.

3. Bałagan wyklucza od razu - kto by chciał pracować z osobą niepoukładaną, nie potrafiącą zapanować nad kilkoma informacjami na kartce i nie potrafiąca takich danych uszeregować? Odpowiedź jest jasna. Usystematyzowanie danych, np. w postaci tabelarycznej (o nie widocznych krawędziach), pogrubienie ważniejszych atutów i faktów (kilku a nie całego CV!) oprócz walorów funkcjonalnych wpłynie także na postrzeganie Twojej osoby jako konkretnej i pewnej siebie.

4. Nie kłam - pamiętaj, że bajki jeśli nie wyjdą na rozmowie kwalifikacyjnej to mogą być zweryfikowane nawet po dłuższym czasie (CV trafia do akt osobowych pracownika). Jeśli Twój język obcy ogranicza się tylko do kilku słów, to nawet o nim nie wspominaj CV. Jeśli np. wspomniałeś, że posiadasz jakiś certyfikat, licz się z tym, że będziesz musiał go pokazać na papierze lub w praktyce. Przykłady można mnożyć. Nie oznacza to, że CV nie można ubarwić, owszem można słowa nazywać inaczej i nic więcej. Więc jeśli wśród zainteresowań wspomniałeś o szachach, w które w rzeczywistości ostatni raz grałeś 10 lat temu, spodziewaj się, że jeśli Twój przyszły szef jest zapalonym szachistom, przesłucha Cię z tego dogłębnie :) P.S. Jeśli oboje jesteście mistrzami swojej dziedziny, podkreśl swoje umiejętności ale daj szefowi satysfakcję posiadania większej wiedzy.

5. "Obsługa komputera" - nigdy, przenigdy nie używaj tego sformułowania. Odpowiedz sobie na pytanie co to jest ta obsługa komputera? Jeśli polega ona na umiejętności włączenia komputera i wstawienia tabelki w dokumencie to lepiej zapisz się na jakiś kurs. Jeśli wybiegasz poza te możliwości to wymień jakie znasz oprogramowanie, które wersje i w jakim stopniu. Znasz się na sprzęcie - wspomnij o hardware. A może trochę programujesz? Jeśli tak, to wspomnij o swoich projektach, a nie, że znasz język programowania.

6. Nie rób błędów - kilka przykładów...

Przykład 1 - zgadnij kogo zatrudnię:
a) "angielski, francuski , niemiecki"
b) "angielski, francuski"
Odpowiedź: Mimo, że kandydat pierwszy ma większe umiejętności, nie zatrudnię go, ponieważ popełnił błąd interpunkcyjny (spacja-przecinek-spacja). Nie chcę, żeby w taki sposób w przyszłości przygotowywał dokumenty reprezentujące firmę.

Przykład 2 - zgadnij kogo zatrudnię:
a)
  angielski
  francuski
   niemiecki
b)
 angielski
 polski (ojczysty)
Odpowiedź: Mimo, że kandydat drugi zna tylko jeden język obcy, najwidoczniej zna pojęcie tabulatora w przeciwieństwie do pierwszego, który wyrównuje tekst spacjami.

To tylko najczęściej spotykane błędy. O ortograficznych nawet nie chcę myśleć.


Podsumowując, lista ta nie ogarnia całego tematu. Omawia tylko kwestię przygotowania CV, a to co się w nim znajdzie to już zależy od Was. Bo jeśli prawidłowe CV można przygotować w parę godzin tak na jego zawartość pracujesz całe życie.

Przyszły Milioner
Tagi: cv, curriculum vitae


2007-01-25 01:22
 Oceń wpis
   
Miałem napisać dziś na zupełnie inny temat, lecz z uwagi na ogromne zainteresowanie blogiem, z przyjemnością zmieniam plany...

Dzisiejszego dnia, blog odwiedziło 2502 osób. Jestem pozytywnie zaskoczony tak rosnącą popularnością :) Jest to dla mnie konkretny zastrzyk motywacji. Napisaliście dziś także sporo pozytywnych komentarzy - wielkie dzięki. W większości z nich gratulujecie pomysłu prowadzenia tego bloga i idei jaka mu przyświeca. Mam nadzieję, że moja wspinaczka po milion, da Wam sporo wskazówek i energii do działania.

Zaznaczam, że nie chcę w tym momencie spoczywać na laurach, bo jak wiadomo, kto się nie rozwija ten się cofa. Po prostu dalej robię swoje. BTW, przede mną jeszcze dziś dokończenie zbierania dokumentacji do Polskich Talentów, o których wspomniałem wczoraj oraz przygotowanie CV i LM (także do tego konkursu).

A propos CV... Na pewno wielu z Was nie raz, nie sto razy pisało CV. Zastanawiacie się dlaczego po wysłaniu go do potencjalnego pracodawcy nie było żadnego odzewu, lub miły głos w telefonie informował, że nie przeszedłeś pierwszego etapu rekrutacji w Twojej wymarzonej korporacji? Jutro odpowiem Ci jakie błędy mogłeś popełnić i dlaczego zdarza mi się w pracy wyrzucać 90% przysyłanych CV do kosza.

Przyszły Milioner

P.S. W komentarzach piszecie o mnie w liczbie mnogiej. Owszem, niektóre projekty, czy konkursy robi się zespołowo. Jednakże milionerem postanowiłem zostać solo :)
Tagi: blog, komentarze, pierwszy milion, cv


2007-01-20 20:30
 Oceń wpis
   
Pomysł na biznes po prostu musi być - nie ma innej opcji. Skąd więc brać pomysły, które przełożą się na dochodowy biznes i później na wielką fortunę i przysłowiowy "pierwszy milion"? Jak odsiewać te przeciętne, niedochodowe i te, które zrobią z nas bankruta? Jeśli odpowiedź była by taka prosta, leżał bym teraz na plaży a nie na skrzypiącym łóżku.

Świat jest tak skonstruowany, że wszyscy jesteśmy (prawie) równi. Milionerem może zostać pucybut, prezydentem elektryk a dekarz mistrzem świata w skokach narciarskich. Jak mawiał bohater Laska w filmie Chłopaki nie płaczą - Musisz zadać sobie jedno zajebiście ważne pytanie. Co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić. No i zadałem sobie to jedno ważne pytanie, zajebiście. Odpowiedź znajdziecie w jutrzejszym poście.

Teraz o obiecanym punkcie wyjściowym. Stan konta jak i miesięczna pensja na poziomie 4-cyfrowym. Nieruchomości: brak. Ruchomości: 1 x samochód osobowy. Jak bym nie dodawał i mnożył tak milionerem jeszcze nie jestem. Aha... zapomniałem wspomnieć o notesie "pełnym pomysłów" (tym na zdjęciu). A co w nim się znajduje dowiecie się tradycyjnie... jutro :)
Tagi: pierwszy milion, pomysł na biznes
1 | 2 |O mnie
 
Czy w Polsce XXI wieku można zostać milionerem zaczynając od zera? Postanowiłem sprawdzić to na własnej skórze... Kontakt: przyszly.milioner (a) gmail.comNajnowsze komentarze
 
2014-01-06 19:37
najlepszeprezenty.com.pl do wpisu:
Dzień 770 - www.urinelle.pl
:)
 
2013-12-25 22:08
Powiększanie penisa do wpisu:
Dzień 797 - dobry tydzień
No warto by było poczytać nowe ciekawe wpisy...
 
2013-12-23 13:24
rtvagd do wpisu:
Dzień 235-241 - jak coś to pisz...
pozdrowienia :)
 
2013-12-22 00:46
wokol.dziecka do wpisu:
Dzień 0 - Postanowiłem zostać milionerem :)
:)
 
2013-08-11 10:23
banki_ do wpisu:
Dzień 770 - www.urinelle.pl
Każdy biznes może wypalić, liczy się niszowe podejście do biznesu. Przykładowo, stałem się[...]


Kategorie Bloga


Moje linkiArchiwum Bloga