2007-06-16 00:02
 Oceń wpis
   


Niestety w opinii "jury" projekt Edu nie zasłużył na finałową szóstkę. O finał walczyło około 150 półfinalistów.

Chciałbym pogratulować finalistom, ale nie mogę tego zrobić z uwagi, że top-projekty wcale nie są "Imagine" i nawet nie zdumiewają kodem (nota bene 2 z nich generują błędy). Wygrało więc lansowanie się na forum, sędziowanie bez oficjalnej punktacji, grafika z Paint'a i Web 1.0. W przyszłym roku nie będę brał udziału! I nawet nie mówię o tym, że "Edu" nie przeszło, lecz to, że w finale zobaczymy tak żałosny poziom.

Przyszły Milioner

P.S. Wkrótce szczegóły o dalszych losach projektu i beta wersji.
Tagi: imagine cup, konkurs


2007-05-24 21:54
 Oceń wpis
   
Pierwszy zaprezentowany przeze mnie fragment świata Edu, spotkał się z dobrymi opiniami. Dziś odsłoniam większy fragment, aby jeszcze bardziej rozpalić Wasz apetyt. To co widać to zrzut 1:1 wprost z aplikacji. I jak to się mówi... nie potwierdzam Waszych domysłów ani im nie zaprzeczam :)Przyszły Milioner

Tagi: edu


2007-05-23 00:41
 Oceń wpis
   


Po prawie miesięcznej przerwie, wracam by przedstawić pierwsze fakty dotyczące projektu "Edu"!

1. Edu to część nazwy projektu (produktu, można już nawet rzec). Jednak z uwagi na to, że aktualnie jest oceniany przez jury konkursu Imagine Cup, nie mogę zdradzić pełnej nazwy jak i adresu.
2. Edu jest grą multiplayer z graficznym i interaktywnym światem gry online, działającą w dowolnej przeglądarce internetowej!
3. Edu zostało napisane z wykorzystaniem m.in. technologii/produktów: AJAX, ASP.NET 2.0, SQL Server 2005, Windows Server 2003.
3a. Edu w wersji 2.0 nie będzie korzystać z tych technologii :)
4. Edu jest produktem darmowym jak i posiada rozbudowany model komercyjny .
5. Edu jest tłumaczone/przetłumaczone na języki: Angielski, Polski, Niemiecki, Rosyjski, Ukraiński.
6. Edu zostało stworzone przez 3 osoby, w tym autora tego bloga ;)
7. Edu jest skalowalne pod każdym względem.
8. W konkursie, Edu zostało oddane kilkanaście sekund przed czasem ;)
9. Niezależnie od wyniku konkursu, Edu zostanie wdrożony!

Przyszły Milioner

P.S. Na miniaturze widać fragment świata Edu.
P.S.2. Wkrótce więcej informacji jak i wieści o realizacji pozostałych projektów.
Tagi: konkurs, edu


2007-04-06 23:58
 Oceń wpis
   


Niestety nie udało się wygrać 10 tys. stypendium. Podejrzewam, że organizatorzy wybierali w pierwszej kolejności "mózgowców". Czy to dobra droga?!

Zastanawia mnie jaki zysk ma organizator (Fundacja TPSA), inwestując w "mózgowca". Inwestując pewną kwotę w osobę techniczną, wydaje mi się, że celem jest związanie go z organizatorem. Z moich obserwacji wynika, że "mózgowcy" zazwyczaj są osobami mało elastycznymi i kreatywnymi nie mówiąc o braku biznesowego zacięcia, więc raczej rozkręcenie własnych rzeczy nie wchodzi w grę. A 10 tys. stypendium ledwo co na waciki starczy. W przyszłości taki programista będzie posłusznie klepał linijki kodu jako szeregowy koder. Kłóci się to z ideą konkursu, by "prawdziwe talenty" zostały w kraju. Po pewnym czasie taki ktoś i tak ucieknie do poważniejszej (zagranicznej) firmy. Zysk dla gospodarki krajowej żaden...

Co więc można zyskać inwestując w dwustu kreatywnych? Jest szansa (matematycznie rzecz biorąc), że te 10 tys. PLN dla każdego z nich pozwoli rozkręcić 200 startup'ów. Wśród nich mogą się znaleźć prawdziwe perełki, które rozkręcą fajne biznesy. A z fajnych biznesów rodzą się fajne produkty i usługi, a jeżeli są fajne to firma się rozrasta i zapotrzebowanie na pracowników też wzrasta... Duże uproszczenie ale ta opcja bardziej za mną przemawia :)

Wesołych Świąt,
Przyszły Milioner
Tagi: konkurs, polskie talnety, mózgowcy


2007-04-01 22:29
 Oceń wpis
   


Projekt "Edu" został zakwalifikowany do półfinałowej rundy konkursu Imagine Cup 2007 w kategorii Web Development!

Taka informacja czekała na mnie po powrocie z tygodniowej delegacji :) "Edu" znalazł się w półfinałowej trzydziestce, wśród projektów nadesłanych z całego świata. Za parę godzin będą znane szczegóły i wymagania dot. następnej rundy. Jednakże, jak wcześniej informowałem, prace nad uruchomieniem pierwszej wersji trwają.

Jeśli uda nam się wyrobić z terminem (możliwości ASP.NET trochę nas ograniczają) są duże szanse na awans do finałowej 6-ki i wyjazd na finałowe rozgrywki do Korei. Dlaczego szanse są duże? Opiszę to następnym razem.

Zapewne zastanawiacie się też co to jest "Edu"... Jeszcze jakiś czas będę musiał potrzymać Was w niepewności :)

Przyszły Milioner

P.S. "Ur..." - jeszcze chwilę czeka.
P.S.2 "Polskie Talenty" - być może jutro będą wyniki.
Tagi: imagine cup, konkurs


2007-01-24 01:43
 Oceń wpis
   
Świetnym pomysłem na start firmy jest zwycięstwo w jakimś konkursie. Raz, że realizujesz projekt. Dwa, dostajesz kasę na jego rozkręcenie.

I tak właśnie zdecydowałem postąpić. Aktualnie pracuję nad dwoma konkursami:

Imagine Cup 2007 (www.imaginecup.com) - największy konkurs informatyczny dla studentów. Nasza 3-osobowa grupa realizuje projekt w kategorii Web Developmnet. Pomysł wg nas rewelacyjny, zakładany przez nas plan minimum to... pierwsze miejsce :) Po kilku miesiącach pracy nad jego specyfikacją, niezliczonych burzach mózgów, projekt ma solidne podstawy zgodne z ideą konkursu, opracowaną warstwę programistyczną, dopracowaną logikę, rozszerzalność i co najważniejsze - podłoże komercyjne. Co ciekawa sama nazwa jest tak chwytliwa, że pociągnie ten produkt. I tym razem przysłowiowych 4 liter nie damy. Projekt wdrożymy niezależnie od wyniku konkursu. Mając gdzieś te 8.000 $ jałmużny od Microsoftu.

Polskie Talnety (www.polskietalenty.pl) - konkurs stypendialny Fundacji grupy TP. Jego ideą jest zatrzymanie w kraju "polskich talentów" poprzez wsparcie finansowe i rozwój otoczenia. Fundacja w tym roku przeznacza na ten cel 200 stypendiów rocznych po 10.000 zł każde. Przyda się na pierwsze inwestycje... :)

Przyszły Milioner
Tagi: microsoft, tpsa, konkursy, imagine cup, polskie talenty


2007-01-23 02:08
 Oceń wpis
   
Wpadłeś na rewelacyjny pomysł? Zrealizuj go jak najszybciej, zanim zrobi to ktoś inny!

Czy nie zdarzyło Wam kiedyś wymyślić coś genialnego, a później znaleźć to w Internecie lub co o zgrozo na półce w sklepie? Mi się to zdarzyło parę razy...

- Advanced Office Messenger - to projekt realizowany w ramach Imagine Cup 2005 - największego międzynarodowego konkursu programistycznego dla studentów. Cała jego idea jak i techniczne podstawy zostały zrealizowane przez nas ( pozdrawiam Jazz ;) ) - mało znanego studenta i licealistę z Polski. AOM trafił prawie na sam finał, nie dużo brakowało byśmy zawieźli go do Japonii. Miesiące ciężkich prac zostały nagrodzone przepięknym t-shirt'em - czuliśmy się spełnieni ;) Z biegiem pokonkursowego czasu zaczęliśmy odkrywać, nasze funkcjonalności w coraz to nowych produktach giganta z Redmond: Microsoft Office Communicator i inne nowsze "live office idee by MS".

Dopisek: aktualnie pracujemy nad nowym projektem na konkurs Imagine Cup 2007 - lecz tym razem nie dam zarobić Jankesom.

- Walkie-Talkie 2.0 - każdy bawił się kiedyś krótkofalówką. Parę metrów a nawet kilometrów zasięgu z opcją darmowego gadania to fajna sprawa. Tyle, że same urządzenia są obciachowe. Pewnego dnia pomyślałem dlaczego by nie wykorzystać do tego celu telefonu GSM. Komórki łączyły by się nie przez stacje operatora a bezpośrednio ze sobą za pomocą modułu Bluetooth. Nad komunikacją czuwała by aplikacja napisana w Javie, dochodziły by szyfrowania rozmów, itd. Pomysł jak to często bywa, ugrzązł z braku czasu w notesie czekając na lepsze czasy... kolejny błąd. Ostatnio spotkałem w Internecie link do producenta, który poszedł o krok dalej - Bluetooth zamienił na Wi-Fi. No i babo zamiast upiec placek 1.0 sama zajadasz się wersją numer dwa...

Przyszły Milioner

P.S. Jutro opiszę pewien sposób na pozyskanie środków na pierwsze inwestycje... nie do końca w podręcznikowy sposób. Zapraszam.
Tagi: pomysły, 1.0, 2.0, konkursy, ideeO mnie
 
Czy w Polsce XXI wieku można zostać milionerem zaczynając od zera? Postanowiłem sprawdzić to na własnej skórze... Kontakt: przyszly.milioner (a) gmail.comNajnowsze komentarze
 
2014-01-06 19:37
najlepszeprezenty.com.pl do wpisu:
Dzień 770 - www.urinelle.pl
:)
 
2013-12-25 22:08
Powiększanie penisa do wpisu:
Dzień 797 - dobry tydzień
No warto by było poczytać nowe ciekawe wpisy...
 
2013-12-23 13:24
rtvagd do wpisu:
Dzień 235-241 - jak coś to pisz...
pozdrowienia :)
 
2013-12-22 00:46
wokol.dziecka do wpisu:
Dzień 0 - Postanowiłem zostać milionerem :)
:)
 
2013-08-11 10:23
banki_ do wpisu:
Dzień 770 - www.urinelle.pl
Każdy biznes może wypalić, liczy się niszowe podejście do biznesu. Przykładowo, stałem się[...]


Kategorie Bloga


Moje linkiArchiwum Bloga