2007-04-25 00:49
 Oceń wpis
   


Tworząc wszelkie projekty warto skupić się na interfejsie użytkownika. To dzięki niemu wywołamy dobre wrażenie i dzięki niemu użytkownik "odnajdzie" się w aplikacji. Sprzedać oprogramowanie z dobrym interfejsem też łatwiej...

Aktualnie pracuję nad grafiką i interfejsem do "Edu", dlatego dzisiejszy wpis właśnie na ten temat. Dobry interfejs to rzecz oczywista dla niektórych, a dla innych niekoniecznie. Jest to temat rzeka, można by napisać kilka książek o tym jak i o poprawnym budowaniu interfejsów czy ich użyteczności... Tak czy siak nie zapominajcie o nich, bo ludzie są wzrokowcami i wystarczy kilka sekund zanim usłyszycie siarczyste &$^# ;)

Przyszły Milioner
Tagi: interfejs, software


2007-04-24 00:02
 Oceń wpis
   


Powstaje coraz więcej gier on-line pracujących w przeglądarce. Mamy Hattricka, mamy Ogame, będziemy mieć Football Managera (zdjęcie). To już nie hobby programistów - to biznes.

Dopiero co pisałem o pomyśle na Volleyball webManagera (cz. 1, cz. 2) a ostatnio znalazłem stronę sieciowej wersji Football Managera. Upowszechnienie się takich technik jak AJAX wpłynie na rozwój takich gier, nie tylko ilościowy ale i jakościowy. Dynamiczne interfejsy, możliwość grania w dowolnym miejscu bez instalowania aplikacji, rozgrywka 24/7 to atuty, które nie ma żaden inny rodzaj gier multiplayer. Dobra gra jest w stanie przyciągnąć miliony użytkowników, którzy są w stanie co nieco zapłacić za rozszerzoną funkcjonalność podstawowej gry a nawet i wykupić abonament. Użytkownicy przyciągną sponsorów i reklamodawców więc biznes się kręci.

I w tę stronę planuję uderzyć - nie tylko z Volleyball webManagerem...

Przyszły Milioner
Tagi: ecommerce, pomysł na biznes, mmo, ajax


2007-04-22 15:20
 Oceń wpis
   


Edu nabiera tempa - zostało już tylko 26 dni do zakończenia projektu. Praca nawet po kilkanaście godzin dziennie, mam nadzieje, że przyniesie efekt i sukces. Co jeszcze w planach?

18 maja mija termin oddania projektu Edu w konkursie Imagine Cup. To aktualnie zadanie numer jeden na dziś i najbliższe tygodnie. Następnie zacznie się okres promowania projektu: strona www, zwiastuny, rejestracja użytkowników. Będzie czas na przygotowania biznes planów i zainteresowania projektem aniołów biznesu, inwestorów, itd. A zarazem rozpocznie się okres przygotowania wersji 2.0.

Co dzieje się więc z innymi projektami? Mam nadzieję, że po pierwszym etapie "Edu" będzie czas na zabranie się za "Ur..." i projekt "1000" o którym wspominałem.

Poza tym mocno myślę nad platformą b2b/b2c dla pewnej branży, dość konkurencyjnej. Dostarczając wysokiej jakości treści liczę na spore grono użytkowników po obu stronach platformy. Oczywiście model free+pay. Branże i jej zagadnienia znam całkiem dobrze więc jest to duży plus dla powodzenia tego projektu.

Wiele moich projektów opiera się na usługach WEB. Sam niestety nie jestem w stanie realizować wszystkich projektów. Wydaje mi się, że trzeba się zastanowić nad firmą z kilkoma osobami technicznymi, które pociągną projekty od tej strony. Wydaje mi się, że jest to temat na jesień.

Przyszły Milioner

Tagi: internet, ecommerce, pomysł na biznes, konkurs, web, b2b, b2c


2007-04-06 23:58
 Oceń wpis
   


Niestety nie udało się wygrać 10 tys. stypendium. Podejrzewam, że organizatorzy wybierali w pierwszej kolejności "mózgowców". Czy to dobra droga?!

Zastanawia mnie jaki zysk ma organizator (Fundacja TPSA), inwestując w "mózgowca". Inwestując pewną kwotę w osobę techniczną, wydaje mi się, że celem jest związanie go z organizatorem. Z moich obserwacji wynika, że "mózgowcy" zazwyczaj są osobami mało elastycznymi i kreatywnymi nie mówiąc o braku biznesowego zacięcia, więc raczej rozkręcenie własnych rzeczy nie wchodzi w grę. A 10 tys. stypendium ledwo co na waciki starczy. W przyszłości taki programista będzie posłusznie klepał linijki kodu jako szeregowy koder. Kłóci się to z ideą konkursu, by "prawdziwe talenty" zostały w kraju. Po pewnym czasie taki ktoś i tak ucieknie do poważniejszej (zagranicznej) firmy. Zysk dla gospodarki krajowej żaden...

Co więc można zyskać inwestując w dwustu kreatywnych? Jest szansa (matematycznie rzecz biorąc), że te 10 tys. PLN dla każdego z nich pozwoli rozkręcić 200 startup'ów. Wśród nich mogą się znaleźć prawdziwe perełki, które rozkręcą fajne biznesy. A z fajnych biznesów rodzą się fajne produkty i usługi, a jeżeli są fajne to firma się rozrasta i zapotrzebowanie na pracowników też wzrasta... Duże uproszczenie ale ta opcja bardziej za mną przemawia :)

Wesołych Świąt,
Przyszły Milioner
Tagi: konkurs, polskie talnety, mózgowcy


2007-04-01 22:29
 Oceń wpis
   


Projekt "Edu" został zakwalifikowany do półfinałowej rundy konkursu Imagine Cup 2007 w kategorii Web Development!

Taka informacja czekała na mnie po powrocie z tygodniowej delegacji :) "Edu" znalazł się w półfinałowej trzydziestce, wśród projektów nadesłanych z całego świata. Za parę godzin będą znane szczegóły i wymagania dot. następnej rundy. Jednakże, jak wcześniej informowałem, prace nad uruchomieniem pierwszej wersji trwają.

Jeśli uda nam się wyrobić z terminem (możliwości ASP.NET trochę nas ograniczają) są duże szanse na awans do finałowej 6-ki i wyjazd na finałowe rozgrywki do Korei. Dlaczego szanse są duże? Opiszę to następnym razem.

Zapewne zastanawiacie się też co to jest "Edu"... Jeszcze jakiś czas będę musiał potrzymać Was w niepewności :)

Przyszły Milioner

P.S. "Ur..." - jeszcze chwilę czeka.
P.S.2 "Polskie Talenty" - być może jutro będą wyniki.
Tagi: imagine cup, konkursO mnie
 
Czy w Polsce XXI wieku można zostać milionerem zaczynając od zera? Postanowiłem sprawdzić to na własnej skórze... Kontakt: przyszly.milioner (a) gmail.comNajnowsze komentarze
 
2014-01-06 19:37
najlepszeprezenty.com.pl do wpisu:
Dzień 770 - www.urinelle.pl
:)
 
2013-12-25 22:08
Powiększanie penisa do wpisu:
Dzień 797 - dobry tydzień
No warto by było poczytać nowe ciekawe wpisy...
 
2013-12-23 13:24
rtvagd do wpisu:
Dzień 235-241 - jak coś to pisz...
pozdrowienia :)
 
2013-12-22 00:46
wokol.dziecka do wpisu:
Dzień 0 - Postanowiłem zostać milionerem :)
:)
 
2013-08-11 10:23
banki_ do wpisu:
Dzień 770 - www.urinelle.pl
Każdy biznes może wypalić, liczy się niszowe podejście do biznesu. Przykładowo, stałem się[...]


Kategorie Bloga


Moje linkiArchiwum Bloga